Dobroteka

Sofy, kanapy, fotele - miłe dodatki

 dodatki

 

Marząc o maksymalnie wygodnych meblach wypoczynkowych nie można pominąć znaczenia podnóżków. Najprostsze mają postać pufu, ale te najwygodniejsze to takie, które są zintegrowane z fotelem, a po wysunięciu pozwalają oprzeć stopy i łydki pod łagodnym kątem i przyjąć maksymalnie wygodną pozycję. Zalety takiego podnóżka, szczególnie jeśli można sterować nim za pomocą pilota lub przycisku z boku fotela, z pewnością należą do gatunku tych, które z czasem doceniamy coraz bardziej.

 

kler

 

Innym przydatnym rozwiązaniem jest pochylane oparcie fotela, które zwykle skorelowane jest z unoszonym podnóżkiem. W przypadku sof bardzo pomysłowym rozwiązaniem jest z kolei regulowany podłokietnik – można go „złamać” do zwykłej wysokości lub rozłożyć i korzystać z niego jak z dodatkowego oparcia dla barku i głowy. Podłokietnik może też mieć sekrety – np. wysuwaną szufladkę, w której znajdzie się miejsce na książkę lub… minibarek z kieliszkami i butelka trunku.

 

 

Prawdziwa karierę robią dziś sofy, które umożliwiają prace z laptopem i pozwalają wygodnie delektować się kawą dzięki stolikom w postaci małego blatu, który można łatwo ukryć w specjalnym schowku.